Skok ze spadochronem
Australia

Australia ekstremalnie – skydiving


ZROBIŁAM TO!!! Skydive Australia skok ze spadochronem mogę wykreślić z mojej „małej” listy marzeń. Wiedziałam, że jeśli zdecyduję się na tandem, będzie musiało się to odbyć w wyjątkowym miejscu, a plażę na wybrzeżu Wollongong w Australii z pewnością można do takich zaliczyć. Dostępna była również opcja skoku w tandemie nad Sydney, ale po wcześniejszym obejrzeniu filmików na youtube przekonałam się, że widok nie był aż tak imponujący.

Skok ze spadochronem

GDZIE I ZA ILE?

Skok rezerwowałam przez stronę Adrenaline Australia. Koszt skoku w tandemie to 214,15 A$ (cena różni się w zależności od miesiąca oraz dnia tygodnia). W cenę wliczony jest transport z i na plażę Wollongong, która znajduje się 1h 40 min. jazdy autobusem od Sydney. Natomiast ceny pakietów zdjęć + video zaczynają się od 120 A$. Kiedy dotarliśmy na miejsc zostaliśmy podzieleni na grupy, a dodatkowo do każdej osoby został przydzielony instruktor. Załoga udzieliła nam informacji na temat bezpieczeństwa oraz jak powinniśmy zachować się podczas skoku. Dodatkowo dostaliśmy „sexy” kombinezony spadochronowe.

Skok ze spadochronem

Wszystko było zorganizowane bardzo profesjonalnie, a personel był przyjazny, pomocny, pełen życia i pasji. Pogoda była idealna, bez najmniejszej chmurki co czyniło skok jeszcze przyjemniejszym, a widoczność sięgała, aż do plaży Manly.

NIEZAPOMNIANE PRZEŻYCIE

Sama byłam zdziwiona, że nie doczuwałam najmniejszego zdenerwowania przed skokiem. W głowie nawet przez chwilę nie zaświtała mi myśl: „co by było, gdyby spadochron się nie otworzył”;) No może dreszczyk emocji pojawił się na sekundkę, gdy na wysokości 4,5 km nad powierzchnią ziemi otworzyli drzwi samolotu, ale z momentem przekroczenia progu na mojej twarzy zagościł rogal i niepohamowane szczęście. Nie miałam żadnej kontroli, ani czasu myśleć o niczym innym niż „WOW to jest niesamowite…!” Żadnego stresu, czysta radość co pewnie można wyczytać z mojej twarzy.

Skok ze spadochronem

Po około 60 sekundach swobodnego spadania spadochron otworzył się i zaczęliśmy dryfować po niebie. Ta część jest bardziej relaksująca i dostarcza więcej czasu na podziwianie pięknych widoków wybrzeża. Samo spadanie trwa niestety bardzo krótko, dlatego nie wyobrażam sobie nie wykupić pakietu zdjęć z filmem video. Dzięki temu w dowolnej chwili mogę wrócić wspomnieniami do tego niesamowitego przeżycia.

Skok ze spadochronem
Skok ze spadochronem

Świadomość, że jestem w dobrych rękach sprawiła, że całe doświadczenie było jeszcze przyjemniejsze. Miałam świetnych instruktorów, którzy pomimo młodego wieku mieli duże doświadczenie nie tylko w skokach spadochronowych, ale także pomogli przygotować mnie na to czego spodziewać się podczas skoku oraz czego unikać.

Skok ze spadochronem

Po oddaniu skoku musiałam poczekać aż wszyscy pozostali uczestnicy podzieleni na grupy oddadzą skok. Okolica jest przepiękna także z pewnością nie grozi Wam nuda. Możecie swobodnie poopalać się i złapać trochę słońca na plaży lub przekąsić coś pysznego w pobliskim barze. Cały wyjazd łącznie z transportem zajął około 7 godzin, dlatego warto przeznaczyć sobie na skok cały dzień.

PODSUMOWANIE

Czy zrobiłabym to jeszcze raz? Bez chwili zawahania. Skok w tandemie nad wybrzeżem Australii stanowi niezapomniane doświadczenie, które pozostanie ze mną do końca życia. Dla takich chwil warto żyć!!!

Skok ze spadochronem
Follow my blog with Bloglovin

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *